Оновлення законодавства у порядку оформлення паспорта громадянина України

Кабінет міністрів України затвердив та вніс зміни до постанови №302 від 25.03.2015 року (редакція від 05.10.2018 р.). Згідно оновлених норм паспорт громадянина у формі книжечки відтепер можна за бажанням обміняти на паспорт у формі ID-картки. Але порядок подачі документів за територіальністю не змінився. Як і раніше при першому обміні – за зарестрованим місцем проживання. А вже у всіх подальших випадках оформлення – в будь-якому територіальному підрозділі ДМС, Паспортному сервісі, Центрах надання адміністративних послуг, в яких встановлене обладнання для оформленя біометричиних документів.

Є ще одне нововведення у порядку обміну паспорта. Перелік випадків, за яких здійснюється обмін паспорта у формі книжечки на паспорт у формі картки доповнено новим пунктом: якщо особа досягла 25- чи 45-річного віку та не звернулася в установленому законодавством порядку не пізніше як через місяць після досягнення відповідного віку для вклеювання до паспорта зразка 1994 року нових фотокарток.

Таким чином, якщо громадянин України, який досягнув 25- чи 45-річного віку та не звернувся за вклейкою фото протягом місяця, після цього періоду не зможе здійснити вклейку фото. Просимо звернути на це увагу.